NaturAtlas.cz
 

Autoři webu NaturAtlas.cz, KontaktJaroslav Malý NaturAtlas Jaroslav Malý

Narodil jsem se 11. 9. 1969 ve Vysokém Mýtě, ale dětství jsem trávil v jedné malebné vesničce poblíž Havlíčkova Brodu. Prostředí vesnice na pokraji krásných lesů formovalo můj vztah k přírodě. Les se pro mne stal přirozenou součástí života již od šesti let, avšak o houby jsem se začal vážněji zajímat až v dospělosti v roce 1999, kdy jsem se také zaregistroval mezi členy České mykologické společnosti. Houby mne doslova učarovaly, začal jsem se jim intenzivně věnovat a v březnu roku 2003 jsem založil mykologický kroužek v Mělníku, kde od svých 13 let žiji. Nezaměřuji se pouze na práci s dospělými houbaři, ale věnuji se zejména dětem a mládeži, pro které pořádám a organizuji přednášky, soutěže, výstavy a další akce.


O houby se zajímám všeobecně, avšak moji pozornost nejvíce poutají houby potenciálně prospěšné a jedovaté.
Od roku 2000 začínám houby fotografovat. I v tomto oboru se snažím předávat své zkušenosti ostatním a šířit tak nedoceněnou krásu hub tou nejpoutavější formou. S mými snímky se můžete setkat v nejrůznějších knihách, televizních dokumentech, časopisech, kalendářích, dětských hrách, ale i v mobilních aplikacích. V roce 2013 jsem vydal svoji první fotografickou publikaci s názvem Étonnants champignons, která však byla ve francouzštině a text k ní sepsal francouzský mykolog Allain Bellocq. O tři roky později jsem v nakladatelství Euromedia vydal knihu v češtině s názvem„Pozoruhodný svět hub“. Na této publikaci jsem spolupracoval s přítelem Radomírem Sochou, který se rovněž věnuje dětem a v minulosti pro ně napsal několik pohádkových příběhů. Tato kniha byla oceněna jako 3. nejlepší publikace v kategorii Cena poroty za přírodovědnou encyklopedii za rok 2016.

Jsem ženatý, mám tři dospělé děti a kromě mykologie a fotografování, patří mezi mé další záliby hudba a sport. Zajímá mne také forenzní psychologie a astrologie.

V současnosti používaná technika:

Olympus E-30
Olympus E-620
Canon Powershot G11

- Objektiv Sigma 50-500 mm F 4,0-6,3 APO EX DG pro Olympus
- Objektiv Olympus ZUIKO 12-60 mm f 2,8-4 EZ-1260 SWD
- Objektiv Olympus ZUIKO 50-200mm f/2,8-3,5 EZ-5020 SWD
- Objektiv Olympus ZUIKO 50mm f/2,0 EM-P5020
- Objektiv Olympus ZUIKO Digital 14-42mm f/3.5-5.6 ED

Kontakt:

tel: 731131755
email: houbolog@seznam.cz

Astro-Seek Online Astrology

Na všechny texty a fotografie na webu NaturAtlas.cz se vztahuje autorský zákon.
Bez souhlasu příslušného autora nelze texty ani fotografie jinde použít.
Zásady Cookies